Sám proti svojim finančným poradcom a iným

Autor: Jakub Antal | 9.5.2019 o 8:41 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  12179x

Prečo kandiduje Martin Lancz za SMER-SD, ktorý najviac uškodil práve tým, ktorých má on povinnosť zastupovať?

Vždy ma bavili čísla, už od malička. Keď som bol starší, tak sa čísla premenili na peniaze a bolo to o to zaujímavejšie. Dobre informovaný človek vedel svoj ťažko zarobený majetok dobre a bezpečne investovať pri rozumnej miere zisku. Informácie som najprv poskytoval nezištne priateľom a rodine, neskôr som sa stal finančným poradcom na vedľajší úväzok a potom sa financie stali mojim hlavným zamestnaním.

Ale teraz je so všetkým koniec. Naša socialistická vláda na čele s neomylným Robertom Ficom radšej rozdáva balíčky vytvorené z prostriedkov, ktoré zodrala z ťažko pracujúcich poddaných, ako by mala pomôcť ešte väčšiemu rozmachu podnikania, rozvoju trhu a cash flow, čo by jednoznačne prispelo zvýšeniu životnej úrovne každého obyvateľa tejto krajiny.

Prečo toľko žlči v tomto texte? Odpoveď je jednoduchá – musel som skončiť a hodiť všetky tie úspešné roky a spokojných klientov za hlavu. V tejto krajine, s touto vládou, s likvidačne nastavenými podmienkami pre malého podnikateľa, ak sa chce živiť poctivo, sa nič iné nedá robiť. Neustále stupňujúce sa byrokratické zaťaženie, papierovanie, výkazy každú chvíľu, kontroly...

Jediná istota je, že musíme platiť odvody, aj keď nič nezarobíme a dane nás tiež neminú. Do toho mnoho nezmyselných školení a výpalnických poplatkov.

Ako toto moje rozhorčenie súvisí s finančníkom Martinom Lanczom predsedom Asociácie Finančných Sprostredkovateľov? Jeho profesionálna kariéra je oslňujúca. Profesionálnu finančnú kariéru začínal ešte ako študent v Tatra banke. Podnikať v poisťovníctve, sprostredkovateľských a poradenských službách začínal pred osemnástimi rokmi. Počas svojej profesionálnej kariéry zakladal niekoľko spoločností a pôsobil v ich vrcholovom manažmente na rôznych riadiacich pozíciách. Vybudoval medzinárodný holding sprostredkovateľských firiem UMD Group, ktorého súčasťou je UNIVERSAL maklérsky dom, Finvia holding, UMD Network a ďalšie.

Ako finančný sprostredkovateľ by som očakával, že predseda AFISP sa bude prioritne zaujímať o svojich ľudí, ktorých táto asociácia má za úlohu zastupovať. Nielen tým, že v médiách spomenie, že rok 2018 bol náročný, ale že niečo pre to aj spraví. Očakával som, že sa spojí s ekonomicky podobne naladenými politikmi z opozície a bude sa snažiť stavať hrádzu proti rovnostárstvu a socialistickým likvidačným manierom súčasnej vládnej koalície. Veď sulíkovci majú dosť odborníkov v tejto oblasti a neverím, že by nepriložili ruku k dielu.

Vytriezvenie z mojich logických úvah prišlo okamžite po tom, ako som si pozrel kandidátku Smeru do eurovolieb. Pán predseda sa na nej vyhrieva na krásnom šiestom mieste! Naozaj neviem, či sa jedná o pokročilý prípad politickej schizofrénie, alebo či on celý život socialistom bol a len sa veľmi dobre pretvaroval. Alebo ho len Smer jednoducho kúpil, ako mnohých iných?

Na túto otázku si vážení bývalí kolegovia a ostatná verejnosť musíte odpovedať už sami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?